Pro letecké návštěvníky
středa květen 24, 2017
Register
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

DOD Logo 2017Vážení návštěvníci,


již se stalo tradicí, že v rámci Dne otevřených dveří se otevíráme také civilnímu provozu. Umožňujeme přílet všem našim kolegům, kteří se rozhodli této možnosti využít a zpříjemnit si tak cestování na letiště. Vaše letadla budou součástí statických ukázek všeobecného letectví.

Dne 20. května jste tedy všichni zváni a těšíme se na Vaši přítomnost.
Přílety návštěvníků jsou možné v rozmezí 05:00 – 08:00 UTC (07.00 - 10.00 hod. místního času), odlety v rozmezí 13:30 – 15:30 UTC (15.30 - 17.30 hod. místního času).


Návštěvníci přilétávající vlastními letadly jsou pro zajištění bezpečnosti a plynulosti leteckého provozu i celé akce povinni se seznámit s těmito pravidly a omezeními:

1. Je povinností všech leteckých návštěvníků seznámit se v potřebném rozsahu s "Nařízením pro létání při vystoupení na veřejnosti" (dále jen "Nařízení"), a to zejména částí pojednávajích o postupech pro přílet a odlet letadel, plánu spojení, prostorech stání letadel, zajištění letadel návštěvníků, letištních mapách a prostorech vymezených pro vystoupení a pro vyhlídkové lety. Před vlastním příletem na LKCV musí návštěvník zkontrolovat případné změny v nařízení - viz. seznam změn na titulní straně dokumentu. Informace uvedené v nařízení mají přednost před informacemi uvedenými v MIL AIP, AIP ČR a CENOR.

2. Pro povolení příletu je vyžadováno odeslání vyplněného registračního formuláře na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Kapacita stání je omezena. Z organizačních důvodů lze o registraci požádat nejpozději dne 13. května 2017. Platná registrace bude potvrzena odesílateli letovým ředitelem na emailovou adresu odesilatele nejpozději do 17. května 2017. Do obdržení kladného souhlasu (potvrzení) registrace není možné provést přílet na LKCV. Po zaregistrování Vám bude přidělen volací znak letového povolení, který budete povinni oznámit při prvním navázání rádiového spojení s řízením letového provozu Čáslav. Tímto stvrdíte, že jste se seznámili s postupy uvedenými v „Nařízení“.

 

Registrační formulář naleznete zde