Zprávy
neděle květen 27, 2018
Register
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

DOD Logo 2017Po dvou letech se opět bude konat Den otevřených dveří 21. základny taktického letectva Čáslav. Tato již tradiční akce konaná každé dva roky je zaměřena na prezentaci nejen čáslavské základny, zúčastní se jí také další útvary Armády ČR. Neopomenutelnou součástí jsou dynamické ukázky primárně vojenské letecké techniky, jedná se tak částečné o leteckou přehlídku. Doprovodný program bude součástí celého dne.


Letošní Den otevřených dveří se bude konat 20. května 2017. „Je pro mě ctí, že budeme na pořádání akce spolupracovat s  Jagello 2000, tedy se zkušeným a prověřeným partnerem, který má dlouhodobé zkušenosti s akcemi mnohem většího rozsahu,“ konstatuje velitel 21. základny taktického letectva Čáslav plukovník Petr Tománek.


„Velice si vážíme, že budeme moci být spoluorganizátorem Dne otevřených dveří 21. základny taktického letectva Čáslav. Bereme to jako výraz důvěry a závazek, aby akce proběhla hladce a návštěvníci si po příjemně stráveném dni odnesli porozumění náročné a důležité činnosti, jíž se základna a celé ozbrojené síly věnují,“ říká Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000. Slavnostní podpis smlouvy o společné organizaci Dne otevřených dveří mezi 21. základnou a Jagello 2000 se uskuteční v úterý 14. února 2017.
Právě v roce 2015 se ukázalo, že akce dokáže přilákat až 40000 příznivců nejen letecké techniky. „Den otevřených dveří bude opět koncipován tak, aby se po celý den zabavily rodiny s dětmi,“ vysvětluje ředitel akce za 21. základnu podplukovník Robert Kryštof. V plánu je tak dětský koutek, kde budou pro ty nejmenší připraveny různé hry či soutěže.  V rámci statických ukázek bude prezentována technika pozemních i vzdušných sil Armády ČR.

 

Důležitým faktem je, že vstup bude zdarma. „V jednání je také zvýhodněná kyvadlová doprava vlakem z Čáslavi na leteckou základnu,“ doplnil Zbyněk Pavlačík.  V letošním roce si budou moci návštěvníci připomenout výročí 60 let od založení leteckého pluku v Čáslavi.


V roce 2015 měli diváci možnost shlédnout např. intervenci dvojice gripenů na transportní letoun C-295 CASA, display ukázku útoku na pozemní cíle dvojice lehkých bitevníků L-159 ALCA doplněný o pyrotechnické efekty nebo mohli porovnat schopnosti display pilota švédského a českého JAS-39 Gripen. Belgické vzdušné síly se prezentovaly display týmem s letounem F-16.

 

Kontaktní osoby:
kapitán Tomáš Maruščák, tiskový a informační důstojník;
21. základna taktického letectva Čáslav;tel.: +420 602 157 255;e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;
www.afbcaslav.cz; www.facebook.com/21.zTL/

 

Jan Vlkovský, koordinátor marketingu; Jagello 2000
tel.: +420 724 808 164; e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;
www.jagello.org

 

 • DOD_zahájil_velitel_21._zTL_plukovník_Petr_Hromek
 • Koncert_vojenské_hudby
 • Prezentace_Družstva_biologické_ochrany_letiště
 • Průlet_10_letounů_JAS-39_Gripen
 • Ukázka_invervence_Gripenů_k_dopravnímu_letounu
 • Ukázka_vystoupení_beligické_F-16
 • Ukázka_vystoupení_beligické_F-16_II
 • Vrtulníky_Mi-24_předvedly_ukázku_pozemního_útoku
 • Vystoupení_skupiny_Flying_Bulls
 • Vystoupení_skupiny_Flying_Bulls_II
 • Zájem_návštěvníků_o_Den_otevřených_dveří_letiště_byl_velký