Zprávy
pátek březen 23, 2018
Register
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

02

V minulém týdnu hostila letecká základna Lagerlehfeld ve Spolkové republice Německo mezinárodní soutěž tříčlenných vojenských a policejních taktických družstev, které se zúčastnilo 30 týmů ze 7 zemí. Armádu České republiky a 21. základnu taktického letectva v Čáslavi reprezentoval tým ve složení rotmistr Vít Gruntman a rotmistr Zdeněk Kutáč ze strážní roty a kapitán Gustav Stehlík z roty bojového zabezpečení aktivních záloh 215. letky zabezpečení.

 

 

Soutěž se skládala ze sedmi disciplín (střelba z pistole, útočné pušky, odstřelovací pušky, kulometu a samopalu, hod granátem, překážková dráha a boj v zastavěném prostoru) a prověřila jak individuální schopnosti vojáků, tak i sehranost družstva jako celku. „Soutěže se účastnili kolegové z Německa, Francie, USA, Dánska, Švýcarska či Itálie, často šlo o sehrané týmy, které za sebou mají mise v Afghánistánu nebo v Africe,“ popsal své soupeře rotmistr Gruntman. I v takto ostré konkurenci obsadilo čáslavské družstvo výbornou jedenáctou pozici. Z jednotlivých disciplín se jim dařilo nejvíce v hodu granátem na přesnost, kde obsadili dokonce druhé místo.

Výsledky soutěže jsou potvrzením kvalit příslušníků čáslavské strážní roty, které prokazují pravidelně na mezinárodních střeleckých soutěžích a které naposledy prokázali vloni, když na podobné soutěži v rakouském Kaprunu obsadili první místo ve střelecké části soutěže.

 

  • 01
  • 02
  • 03